• Organizácia a podmienky výchovy a vzdelávania v materskej škole školský rok 2024/2025

• aktualizované 1.9.2023

• Prevádzka materskej školy je od 6:30 - 17:00 hod.,
          • Ráno sa deti schádzajú od 6:30 do 8:00 hod. vo svojich triedach,
          • Najneskorší príchod je o 8.00 hod., kedy už má byť dieťa v triede,
          • Neprítomnosť dieťaťa je potrebné nahlásiť ráno do 8:00 hod. prostredníctvom ospravedlnenky cez Edupage,
          • Odchod po obede je v čase o 12.00 hod. – vchod je do 12:00 hod. zamknutý, otvára sa v čase od 12:00 – 12:30 hod.,
          • Popoludní sa deti rozchádzajú každé zo svojej triedy od 14:40 do 16:00 hod.,
          • Od 16:00 do 17:00 hod. funguje 1 zberná trieda v 2.triede pre všetky deti (vchod do MŠ sa otvára o 14.40 hod.),
          • V prípade priaznivého počasia, v teplom období, sa deti rozchádzajú zo školského dvora od 15:00 do 17:00 hod. (v tomto období sa vchod do MŠ otvára o 15.00 hod.),
          • Deti do materskej školy môžu prichádzať a odchádzať aj s inými osobami, ktoré rodič splnomocní.
          • Deti nemajú dovolené nosiť do MŠ hračky a iné predmety z domu,

Ospravedlňovanie neprítomnosti detí v MŠ:
          Ak sa dieťa nemôže zúčastniť na výchove a vzdelávaní v škole, jeho zákonný zástupca je povinný oznámiž škole bez zbytočného odkladu príčinu jeho neprítomnosti.
          Neprítomnosť oznámte prostredníctvom ospravedlnenky cez EduPage, najneskôr do 8.00 hod. v daný deň.
          A. Dieťa, pre ktoré nie je predprimárne vzdelávanie povinné:
          1. v prípade neprítomnosti trvajúcej 5 a viac po sebe nasledujúcich vyučovacích dní z akýchkoľvek dôvodov -  rodič predkladá vyhlásenie o bezinfekčnosti, v prípade neprítomnosti dieťaťa v materskej škole z dôvodu ochorenia - "Potvrdenie od lekára" rodičia nepredkladajú.
          B. Dieťa plniace povinné predprimárne vzdelávanie: ​
          1. v prípade neprítomnosti trvajúcej 5 a viac po sebe nasledujúcich vyučovacích dní z iných dôvodov ako ochorenia - rodič predkladá vyhlásenie o bezinfekčnosti,
          2. ak neprítomnosť dieťaťa z dôvodu ochorenia trvá najviac 7 po sebe nasledujúcich vyučovacích dní, neprítomnosť ospravedlňuje zákonný zástupca - po návrate predkladá vyhlásenie o bezinfekčnosti.
          3. ak neprítomnosť dieťaťa z dôvodu ochorenia trvá viac ako 7 po sebe idúcich vyučovacích dní, alebo súhrnne počas mesiaca viac ako 14 vyučovacích dní, vyžaduje sa aj predloženie Potvrdenie od lekára.
          • U dieťaťa plniaceho povinné predprimárne vzdelávanie pokiaľ rodič plánuje dlhšiu neprítomnosť dieťaťa z iných dôvodov ako choroby, oznámi to materskej škole spôsobom, aký určí materská škola (za objektívne dôvody neprítomnosti dieťaťa plniaceho povinné predprimárne vzdelávanie sa považuje rodinná dovolenka, choroba iného člena domácnosti, náhle vycestovanie rodiny z rodinných dôvodov).
          • Riaditeľka materskej školy rozhodne o ospravedlnení/neospravedlnení neprítomnosti dieťaťa na predprimárnom vzdelávaní po prerokovaní s triednou učiteľkou dieťaťa.
          • Na utieranie rúk deti používajú textilné uteráky, ktoré sa vymieňajú 1x týždenne. Uteráky zabezpečuje materská škola.

• Výmena posteľnej bielizne sa uskutočňuje 1x za mesiac. Posteľnú bielizeň zabezpečuje materská škola, jej vypratie rodičia.
          • Výmena pyžám sa uskutočňuje 1x do týždňa, vždy v piatok.
          • Ak sa u dieťaťa v priebehu dňa prejavia príznaky ochorenia, bude umiestnené do samostatnej miestnosti, zákonný zástupca bude kontaktovaný.
      • Tlačivá