• Zameranie školy

• V materskej škole obohacujeme výchovu a vzdelávanie o environmentálnu výchovu a výchovu k zdravému životnému štýlu.

V nádväznosti na predchádzajúcu profiláciu materskej školy na environmentálnu výchovu, sme sa od školského roku 2014/2015 zapojili do medzinárodného programu Zelená škola. V rámci neho sme sa venovali prioritným témam Zeleň a ochrana prírodyOdpad, Voda a v certifikačnom období 2022 - 2024 sme sa venovali téme Odpad. Materská škola v júni 2024 obhajila certifikát, ktorý nás oprávňuje používať vlajku Zelenej školy nasledujúce 2 roky (2024-2026).

Od školského roku 2000/2001 máme vypracovaný projekt Škola podporujúca zdravie, v rámci ktorého sa snažíme deťom vytvoriť kľudné, príjemné, esteticky upravené prostredie. Rozvíjaním návykov súvisiacich so zdravým životným štýlom sledujeme upevňovanie zdravia detí.

Na základe záujmu rodičov a výberu detí s určitým druhom nadania ponúka materská škola:

• krúžok anglického jazyka
        • predplavecký výcvik